Mokomės mokyklos parke

Pamokos parodose

Per integruotas dailės ir technologijų pamokas VI ir VII klasių mokiniai mokėsi Marijampolės KC veikiančioje tarptautinėje mokytojų ir mokinių darbų parodoje „ Jurgeli, meistreli…2015“. Čia išeksponuota: Punsko valsčiaus, Marijampolės, Vilkaviškio, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybių ugdymo įstaigų mokinių ir technologijų mokytojų bei būrelių vadovų darbai.

Mokiniai, gavę „Parodos lankytojo užduotis“, individualiai ir poromis apžvelgė eksponatus. Jie vertino idėjų originalumą, atlikimo technikas, panaudotas medžiagas, eksponavimą ir, išsirinkę labiausiai sudominusį kūrinį, jį nufotografavo, argumentavo savo pasirinkimą; atliko ir kūrybinę užduotį, rašė neišsiųstą laišką labiausiai patikusio darbo autoriui ir atrinko fotografijas parodos lankymo pristatymui parengti. Vaikai nuoširdžiai gėrėjosi ir džiaugėsi mūsų mokyklos dešimtos klasės mokinės Valdonės Iškauskaitės ir mokytojos darbais.

Parodoje mokiniai matė gausybę darbų pagamintų iš įvairiausių medžiagų ir įvairia technika (drabužių modeliai, aksesuarai, atvirukai, paveikslėliai, suvenyrai, darbeliai iš molio ir medžio, popieriaus, floristikos darbeliai ir kt.). Jie matė šiuolaikinėmis, naujausiomis technikomis ir medžiagomis atliktus darbus, tradicinėmis technikomis ir medžiagomis atliktus darbus-kūrinius, kurie priskiriami tradiciniams lietuvių liaudies dailės bei dailiųjų amatų žanrams (medžio skulptūra, karpiniai, taikomieji medžio dirbiniai, pinti vytelių ir kitų tradicinių žaliavų dirbiniai, kalvystės dirbiniai, keramika, tekstilė, paprotinės dailės dirbiniai (margučiai, kaukės ir kt. šiaudelių dirbiniai).

Naujoje mokymosi aplinkoje mokiniai jautėsi puikiai, gėrėjosi, sėmėsi idėjų, ugdėsi bendrąsias ir dalykines kompetencijas, įtvirtino projekte „Kino gestai“ įgytas žinias.

Dailės ir technologijų mokytoja Virginija Armanavičienė

Fotografijos Valentino Dortorto (VII kl.) ir mokytojos