Puikūs filmai, kuriuos verta pamatyti ir pažiūrėti dar kartą:

Gyvenimas yra gražus”. (La vita e bella). Italijos tragikomedija, 1997 m. Rež.: Roberto Benigni. Vaid.: Roberto Benigni, Nicoletta Braschi, Giustino Dorano 1930-ieji, Italija. Gvido – eilinis vaikinas su neeiliniu humoro jausmu – laimi gražuolės ranką ir širdį. Kartu su žmona jie augina sūnų ir laimingai gyvena. Tačiau vokiečių okupaciją jų šeima pajunta itin skaudžiai. Atsidūrę žydų koncentracijos stovykloje, jie bando išgyventi ir apsaugoti savo sūnų nuo realiai gręsiančių pavojų bei siaubo, visa paversdami žaidimu, kurio laimėtojas bus apdovanotas didžiuoju prizu. Filmas buvo pristatytas visuose didžiuosiuose kino festivaliuose ir susirinko įspūdingą apdovanojimų sąrašą – trys Oskarai, didysis Kanų prizas, Britų kino akademijos prizas, Cezaris, Europos kino filmų festivalio prizai ir kt. 

 "Bangų medžiotoja" Tikrais įvykiais paremta drama apie banglentininkę Betani Hamilton. Betani ir Alana – užkietėjusios banglentininkės. Merginos – kaip tikros undinės – be karštos saulės ir mėlynų bangų neištveria nė dienos! Kartą vandenyne laukiant išsvajotųjų bangų atsitinka nelaimė ir trylikametė tik per stebuklą lieka gyva. Vos per vieną akimirką dūžta visas merginos pasaulis – nelaimingas atsitikimas sujaukia jos planus ir svajones. Tačiau užsispyrusiai, tvirto charakterio merginai, kartu su banglente esančiai vienu nedalomu vienetu.  

http://onlinefilmas.eu/281-bangu-medziotoja-soul-surfer-2011-online.html

Paper Planes (2014)

Popieriniai lėktuvėliai

Vaizdingas filmas vaikams apie jauną australų berniuko pomėgį skraidymui ir jo sunkumus, norint dalyvauti pasaulinėse popierinių lėktuvėlių varžybose Japonijoje.

Dangaus vaikai. „Dangaus vaikai“ – tai šiuolaikinis iranietiškas perliukas apie brolio ir sesers santykius ir jų vienybę. Trumpa, tačiau labai graži istorija pasakoja mums apie apie vienos Irano šeimos gyvenimą, skurdą, brolišką meilę ir svajones.

"Atgal į gamtą". 22-jų metų koledžo absolventui Kristoferiui Makandelsui prieš akis – daug žadanti ateitis. Tačiau, užuot iš karto puolęs naudotis jos teikiamais privalumais, vaikinas nusprendžia leistis į nežinomybę ieškoti nuotykių. Visa tai, kas jam nutinka šioje kelionėje, pakeičia vaikino pasaulį, požiūrį į gyvenimą, svajones...

Iš naivaus idealisto, trokštančio patirti ką nors didingo, jis tampa tragiška figūra, bandančia surasti pusiausvyrą tarp žmogaus ir gamtos. Savo kelionėje Kristoferis sutinka pačių įvairiausių žmonių, atspindinčių visas Amerikos visuomenės puses. Godžiai sugeriantis visus naujus įspūdžius, vaikinas šioje kelionėje į tiesą ir laimę pamažu susikuria naują savo vidinį pasaulį.

Ten ir atgal. Kai gulbių šeimyna apsigyvena Petersonų fermoje, jas iškart įsimyli dešimtmetė dukra Frenkė. Tačiau netrukus pasirodo dalykiška ornitologė Džinė Njuson, kuri skuba „išgelbėti“ nuostabius paukščius. Įkyri ir viską žinanti Džinė nuo pat pradžių nepatinka Frenkės tėčiui Džekui. Pirminiai nesutarimai tarp našlio tėvo ir užsispyrusios Džinės perauga į kitokius jausmus, o Frenkė su savo broliais aktyviai tame dalyvauja. Ar ore tvyro meilė?

Nematoma moterisNematoma moteris (The Invisible Woman) - biografinis dramos filmas apie rašytojo Čarlzo Dikenso slaptą meilės romaną. Rašytojui buvo 45 metai, kai jis sutiko jauną merginą Neli Ternan, kuriai buvo tik 18 metų. Dikensas slėpė savo jaunąją meilužę nuo viešumos. Jauna moteris visur keliaudavo kartu su rašytoju. Šis romanas sugriovė 20 metų trukusią vyro santuoką. Jų slapta draugystė tęsėsi 13 metų iki pat Dikenso mirties. Po rašytojos mirties moteris susirado 12 metų jaunesnį vyrą už kurio ištekėjo.

Liokajus. Tai pasakojimas apie vyrą, kuris dirbo liokajumi baltuosiuose rūmuose. Šiam žmogui dirbant per trisdešimt jo darbo metų pasikeitė aštuoni Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentai. Jis matė kaip visuomenę įtakojo tokie dramatiški pokyčiai kaip pilietinių teisių judėjimas, karas Vietname, kurie palietė ir jo gyvenimą.